Biometria - (nie)bezpieczeństwo

Biometryczne systemy zabezpieczeń
Kontrola dostępu do pomieszczeń (KD)
Rejestracja czasu pracy (RCP)
Nowoczesne techniki zabezpieczeń
Nieskuteczne systemy kontroli dostępu
Szyfrowanie, deszyfracja, podrabianie odcisku palca
Bezpieczeństo systemów kontroli dostępu
Rozpoznawanie twarzy

Firma Hitachi już dawno zrewolucjonizowała biometryczną identyfikację. Urządzenia pozornie wyglądające jak czytniki linii papilarnych w rzeczywistości sczytują siateczkę żylną znajdującą się pod skórą.

Urządzenia biometryczne firmy Hitachi są niestety trudno dostępne dla „zwykłego zjadacza chleba” a w zamian oferuje się nam bardzo niskiej jakości urządzenia skanujące linie papilarne z sensorami optycznymi, termicznymi, półprzewodnikowymi. Urządzenia firmy Hitachi jest nieporównywalnie trudno oszukać gdyż skanowanie odbywa się pod skórą palca czy dłoni a sam wzorzec biometryczny nie jest przez nas wszędzie zostawiany – jak to ma miejsce w przypadku linii papilarnych, twarzy, siatkówki czy tęczówki.

Dlaczego technologia znana już w 2005 roku właściwie nie istnieje na Polskim rynku? Pieniądze, pieniądze, pieniądze - naprawdę dobre systemy biometryczne są bardzo kosztowne a typowe urządzenia można kupić już za niecałe 100 zł np. na aukcjach internetowych. Małe Polskie firmy starają się za wszelką ceną „wciskać” klientowi biometryczne gadżety opierając się na niskim poziomie wiedzy na temat technik zabezpieczeń owego klienta. Małe firmy opowiadają iście niestworzone bajki na temat technik biometrycznych oferowanych przez nie i przeważnie mocno podkreślają niezawodność urządzenia i brak możliwości obejścia systemu. Firma oferująca profesjonalny system biometryczny za parę czy też paręnaście tysięcy złotych okłamuje swojego klienta mówiąc o nieporównywalnym bezpieczeństwie w stosunku do klasycznych technik czy też urządzeń biometrycznych oferowanych przez konkurencję – jedyny faktycznie sprawny i bezpieczny system biometryczny zaprezentowała firma Hitachi – cała reszta to wyłącznie efekciarskie gadżety.

Polecamy:
http://www.polskatimes.pl/rozmaitosci/nauka/60727,zamiast-linii-papilarnych-zapamietaja-uklad-twoich-zyl,id,t.html
Polecamy również tekst z oficjalnej witryny Hitachi: http://www.hitachi.com/New/cnews/051017.html a jego tłumaczenie prezentujemy poniżej (użyto automatycznego systemu tłumaczącego firmy Google):

Hitachi rozwija uchwyt typu palec żyły technologii uwierzytelniania
- Tożsamość potwierdzona na prostych działań wciągający uchwyt do otwierania drzwi --
uchwyt typu palec żyły technologii uwierzytelniania
Tokio, Japonia, 17 październik, 2005 --- Hitachi, Ltd. (NYSE: HIT / TSE: 6501) ogłosiła stworzenie uchwytu typu palec żyły uwierzytelniania technologii, które po wciągający z klamką, natychmiast rozpoznaje palcem żyły wzór i potwierdza tożsamość osoby staramy się wprowadzić. Tak więc, osoby upoważnionej tylko do obsługi uchwytu drzwi, aby otworzyć zablokowane drzwi, aby wejść do pokoju, w domu lub samochodzie. System ten zapewnia nowy styl wygody, gdzie jest uwierzytelnianie osiągnięte w ramach działań otwierania drzwi, zapewnienie wysokiego poziomu zabezpieczeń bez konieczności dodatkowych specjalnych manewrów lub konieczność przeprowadzenia kluczy.

Technologia ta będzie w sprawie publicznego wyświetlania jako część samochód trzydrzwiowy model z palca żyły osobowych uwierzytelniania, które mają być wystawione na 39 Tokio Motor Show 2005, od soboty, 22 października do niedzieli, 6 listopada, w Makuhari Messe, Chiba, Japonia.

Gorace i wprowadzanych domów i samochodów, poprzez zbieranie i innych środków nielegalnego wjazdu, zostały na wzrost w ostatnich latach. W rezultacie doszło do gwałtownego wzrostu świadomości w zakresie bezpieczeństwa. W celu potwierdzenia tożsamości, uwaga skoncentrowana jest na metody biometryczne, takie jak odciski palców, wzoru tęczówki, cechy twarzy, żyły wzoru, itp, które polegają na właściwości indywidualne, a tym samym mniej łatwo sfałszowany.

Hitachi było opracowanie oryginalnej technologii biometrycznych, palec żyły wzór uwierzytelniania, który korzysta z uwierzytelnionym palec żyły wzór mierzona od światła penetrującymi palcem, jako kluczowy. Podstawowych technologii została założona w 2000 r. i od tamtej pory była wykonywana wygody, produkujący użytkownika "Open-Type" (* 1) i elastyczną "Indoor / Outdoor-Type" (* 2), które można używać jako naturalne światło słoneczne źródło światła. Finger żyły jest uwierzytelnianie podstawowe technologii w Hitachi Grupa bezpieczeństwa przedsiębiorstwa, a już znalezienie szerokie zastosowanie w wielu produktach, takich jak automatyczne Teller Machines dla instytucji finansowych, drzwi kontroli dostępu, PC dziennika kontroli, itp.

Oprócz sprzętu do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa, bezpieczeństwa wejście do pomieszczeń, domów, samochodów, itp. również traktowane jako ważna potrzeba. Doprowadziło to do rozwoju uchwytu typu palec żyły uwierzytelniania systemu. Poprzez włączenie do tego systemu klamką, indywidualnej tożsamości może zostać potwierdzona przez prostu wciągający uchwyt, bez żadnych dodatkowych manewrów, takich jak wprowadzenie hasła liczby, jak i zapobieganiu nielegalnego wjazdu przy użyciu skradzionych lub sfałszowanych kluczy.

Cechy technologii opracowane są poniżej:

(1) Metoda autoryzacji za pomocą palca żyły wzór na odwrocie strony z palca
Początkowy palec żyły typu techniki rozwinięte, obrazki palcem żyły wzór na palmowego stronie palca do uwierzytelniania. W działania wciągający, jednak, jak palec żył na stronie palmowego są kompresowane i zdeformowane, trudno jest uzyskać standardowego obrazu. Natomiast stwierdzono, że żył jak palec na odwrocie strony z palca są rozciągnięte w czasie wciągający działań, jasne i wyraźne żyły wzorzec może być płynnie obrazu przez umieszczenie źródła światła w górnej części uchwytu w naturalnej bliskości do położenie palca do obrazu.
(2) Door-handle design kierować palec do ustalonej pozycji
Dokładne autoryzacji nie może być prowadzona, jeśli palcem lub jego części obrazu zmian za każdym razem. Aby upewnić się, że tej samej części tego samego obrazu palec jest za każdym razem, drzwi został zaprojektowany uchwyt, który prowadzi palce do tej samej pozycji za każdym razem, gdy uchwyt jest chwycić. A rekompensata za pomocą techniki przetwarzania obrazu jest także wykorzystane do dalszego umożliwienia uwierzytelniania stabilne wyniki.

Uchwyt typu palec żyły uwierzytelniania urządzeń rozwiniętych technologii, która jest bezpieczeństwo zapewnia wygodę dotychczas niedostępne, i oczekuje się znaleźć szerokie zastosowanie. Hitachi planuje rozwój praktycznych zastosowań tej technologii w samochodach i domach.